Listopad na Hvězdárně Vyškov 2019


Na listopadové noční obloze můžeme zvečera pozorovat na jihu podzimní souhvězdí Pegas, Andromeda a Beran a na východě pak už vidíme zimní souhvězdí Býka, Vozku a po 22 hodině také nádherný Orion.

Měsíc bude v první čtvrti 4., v úplňku 12., v poslední čtvrti 19. a v novu 26. listopadu. Zvečera bude nízko nad jihozápadem zářit Saturn.

V úterý 5.listopadu od 17 hodin se sejdeme na večeru pro rodiny s dětmi. S Ufounkem budeme cestovat po známých souhvězdích. V úterý19.listopadu od 17 hodin budeme s dětmi tvořit planety pomocí různých výtvarných technik. Na oba programy se prosím předem objednejte na telefonu 602 596 209.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

V listopadu je Hvězdárna otevřena v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 596 209.

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek, přihlášky stále přijímáme. Máme také programy pro mateřské, základní a střední školy.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov