Listopad 2017 na Hvězdárně Vyškov


Na listopadové noční obloze můžeme zvečera pozorovat na jihu podzimní souhvězdí Pegas, Andromeda a Beran a na východě pak už vidíme zimní souhvězdí Býka, Vozku a po 22 hodině také nádherný Orion.

Měsíc bude v úplňku 4., v poslední čtvrti 10., v novu 18.a v první čtvrti 26. listopadu. Planety Venuši a Mars spatříme na jihovýchodě zrána, ve druhé polovině měsíce se k nim přidá i Jupiter. Zvečera bude nízko nad jihozápadem zářit Saturn.

V úterý 7.listopadu od 17 hodin se sejdeme na večeru pro rodiny s dětmi. S Ufounkem budeme cestovat po sluneční soustavě. V úterý 21. listopadu od 17 hodin se Ufounek podíváme na Měsíc. Na oba programy se prosím předem objednejte.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí se spoustou úžasných snímků vesmírných těles, o kterých se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí.

V listopadu je Hvězdárna otevřena v úterý a pátek od 18 do 20 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 596 209.

. Prosím, přihlaste se na tel 602 596 209

Při hvězdárně pracuje astronomický kroužek, přihlášky stále přijímáme.

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov