Únor 2019 na Hvězdárně Vyškov


Za bezmračných únorových nocí máme možnost pozorovat velmi jasné hvězdy: Capella ve Vozkovi, Aldebaran v Býku, Sírius ve Velkém psu a Prokyon v Malém psu. Zimní obloze ovšem stále kraluje výrazné souhvězdí Orion.

Mars bude pozorovatelný zvečera, nad ránem pak Jupiter, Venuše a nakonec Saturn. Měsíc je v novu 4., v první čtvrti 12., v úplňku 19. a v posední čtvrti 26. února.

V úterý 12. února od 17 hodin se budeme toulat sluneční soustavou spolu s dětmi a maňáskem Ufounkem v programu Ufounek cestuje po sluneční soustavě. Program je určený pro děti od 5 let, na své si přijdou i dospělí. Místa si prosím rezervujte na tel 602 59 62 09.

Celoročně máme širokou nabídku programů pro školy a školky a také pro kolektivy dospělých.

Přijďte se podívat na hvězdárnu, čeká vás program o našem vesmírném okolí, o kterém se dozvíte nejnovější poznatky. Některé z objektů pak můžete shlédnout pomocí našich dalekohledů, například typu Newton 500 mm. Nezapomeňte se opravdu teple obléci, na pozorovatelně je chladno, ale podívaná do hlubin vesmíru za to stojí. Hvězdárna je otevřena v únoru každé úterý a pátek od 18:00 do 20:00. Těšíme se na Vaši návštěvu. Informace získáte na stránkách www.zoo-vyskov.cz a na telefonu 602 59 62 09.

 

Mgr. Dobromila Patáková, vedoucí Hvězdárny Vyškov